Menu

İlk Kitabım

ABD’nin en ünlü ayıları olan Berenstain Ayıları, 21 kitaplık Berenstain Ayıları İlk Kitaplarım Serisi, artık okul öncesi çocukların ve ebeveynlerin gözdesi oldu. Bu seri, konuları bir hikaye şeklinde çocuklara anlatarak gerçek hayatla iç bağlantı kurmalarını sağlayan kitaplardan oluşuyor. Ödüllü çizer GEORGİE BİRKETT mükemmel uyku öncesi kitapları ile hem çocukların gözlerine hitap ediyor hem de kelime dağarcıklarının gelişimine katkıda bulunuyor. Ayıcıklar piknikte kitabı 2-4 yaş gözükse de çizimlerini bebeğinize göstermeye 15.ayından itibaren başlayabilirsiniz. Siz anlatırken bebeğiniz izler ve öğrenir daha sonra nesneleri sorduğunuzda önce gözüyle zamanla eliyle, parmağıyla göstermeye başlayacaktır.
GEORGİE BİRKETT’in kitaplarında ki detaylar ile birçok nesne öğretilebiliyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

1-AŞÇI TAŞKIN (3+YAŞ)

asci-taskin

Yüksek illüstrasyonları ile çocukları hem eğlendirecek, hem de ilgi duydukları meslekler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayarak, gelecekteki mesleklerini seçmelerine yardımcı olabilecek eğlenceli bir seri. Aşçımız Taşkın’ın dolu bir gününe ve ünlü Ajda için nasıl bir yemek hazırladıklarına şahit olun. Eksik bir tavuk, kayıp bir şapka ve neredeyse sorun haline gelen balık çorbasını görün. Bu daha bir başlangıç

2-AYICIKLARIN UYKU VAKTİ (2-4 YAŞ)

ayiciklarin-uyku-vakti

Ayıcıklar oynadı, zıpladı, güldü, şarkı söyledi… Sonra uyku vakti geldi. Ödüllü çizerden mükemmel bir uyku öncesi kitabı.

3-AYICIKLAR PİKNİKTE (2-4 YAŞ)
ayiciklar-piknikte

Ayıcıklar pikniğe koştu, biraz da dans edip coştu… Piknik keyfi güzeldi, eğlencenin sonu geldi. Ödüllü çizerden mükemmel bir uyku öncesi kitabı.

4- BÜYÜKANNEM’DE BİR HAFTA

büyükannemde-bir-hafta

Kız Kardeş ve Erkek Kardeş bir hafta sonlarını Büyükanne ve Dede’leriyle birlikte geçirirse neler olur? Büyük ebeveynlerle ilişkileri anlatan sevimli bir hikaye..

5- ÇİFTÇİ ÇETİN (3+YAŞ)

ciftci-cetin

Yüksek illüstrasyonları ile çocukları hem eğlendirecek, hem de ilgi duydukları meslekler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayarak, gelecekteki mesleklerini seçmelerine yardımcı olabilecek eğlenceli bir seri. Çiftçi Çetin, ailesiyle günün erken saatinde çalışmaya başlayan, çalışkan bir çiftçi… Kitap; gün içerisinde neler yaptığını anlatıyor.

6-DOKTOR DENİZ (3+YAŞ)

doktor-deniz

Yüksek illüstrasyonları ile çocukları hem eğlendirecek, hem de ilgi duydukları meslekler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayarak, gelecekteki mesleklerini seçmelerine yardımcı olabilecek eğlenceli bir seri. Doktor Deniz, kliniğe gelen tüm hastalarıyla heyecanla ilgilenen bir doktor… Kitap; hastalarla neler yaptığını ve nasıl ilgilendiğini anlatıyor.

7- EN İYİ KARDEŞ, BENİM KARDEŞİM (2-4 YAŞ)

en-iyi-kardes-benim-kardesim

Bu eğlenceli ve resimli kitapta ; abla, tüm rahatsız edici davranışlarına rağmen kardeşinin bir ablanın sahip olabileceği en iyi kardeş olduğunu anlıyor !

8-İKİ UTANGAÇ PANDA (2-5 YAŞ)
iki-utangac-panda

Panda yan komşu Pandora ile oynamak istiyor ama söylemeye çok utanıyor. Pandora ‘Merhaba Panda’ demek istiyor ama o da çok utangaç. Bu iki panda nasıl olacak da tanışıp konuşacaklar ? Ödüllü İllustrator Suzan Varley’den utangaçlığı aşmanın yolunu gösteren muhteşem ve cana yakın bir hikaye.

9-İTFAİYECİ İLKER (3+ YAŞ)

itfaiyeci-ilker

Yüksek illüstrasyonları ile çocukları hem eğlendirecek, hem de ilgi duydukları meslekler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayarak, gelecekteki mesleklerini seçmelerine yardımcı olabilecek eğlenceli bir seri.İtfaiyeci İlker, ekibiyle birlikte büyük kırmızı itfaiye arabasıyla acil yardıma koşan kahraman bir itfayeci… Kitap; yaşadıkları heyecanlı anları anlatıyor.

10-KALABALIK ARASINDA

kalabalik-arasinda

ABD’nin en ünlü ayıları olan Berenstain Ayıları, 21 kitaplık Berenstain Ayıları İlk Kitaplarım Serisi, artık okul öncesi çocukların ve ebeveynlerin gözdesi oldu. Bu seri, konuları bir hikaye şeklinde çocuklara anlatarak gerçek hayatla iç bağlantı kurmalarını sağlayan kitaplardan oluşuyor.

Alay etmek küstürür, paylaşmak güldürür, eğer paylaşıyorsan arkadaşlık güçlüdür.

11-KARANLIK’LA DANS

karanlikla-dans

Akşam saatlerinde Karanlık görünmeye başlar…Sonra O ve Deniz tüm gece dans eder!

12-KAVGA ETMENİN ZARARLARI

kavga-etmenin-zararlari

ABD’nin en ünlü ayıları olan Berenstain Ayıları,  21 kitaplık Berenstain Ayıları İlk Kitaplarım Serisi, artık okul öncesi çocukların ve ebeveynlerin gözdesi oldu. Bu seri, konuları bir hikaye şeklinde çocuklara anlatarak gerçek hayatla iç bağlantı kurmalarını sağlayan kitaplardan oluşuyor.

Bazen arkadaşlar arasında küçük tartışmalar olabilir. Önemli olan bunu şiddetli bir kavgaya dönüştürmemektir. Kavga etmenin zararlarını anlatan yararlı bir hikaye…

13-KORKUNÇ RÜYA (3+YAŞ)

korkunc-rüya

Bazı rüyalar çocuk ayıları güldürür. Bazı rüyalar onları ağlatır. İlginç olan o rüyada ne görüldüğü ve neden görüldüğüdür.

14-LOUİS’İN YENDİĞİ GÜN (2-5 YAŞ)

louis-gün

Louis bir canavar tarafından yenince, ablası Sarah hızlı davranmalıydı ve canavarı isledi. Tabii bir aç canavarın karnından kardeşini kurtarmak çok kolay değildi. Özellikle tüm korkunç ve acayip aç hayvanlar ortalarda yiyecek için gezerlerken… Royal Mail çocuk kitabı ödüllü John Fardell’den yine komik ve yaratıcı bir hikaye.

15-OKULA BAŞLIYORLAR (3+ YAŞ)

okula-basliyorlar

Yaz bitip sonbahar gelince çocuklar okula gider. Okula başlamakla, öğretmenlerle ve yeni arkadaşlarla tanışmakla ilgili keyifli bir hikaye…

16-ÖĞRETMEN MERYEM (3+YAŞ)
ögretmen-meryem

Yüksek illüstrasyonları ile çocukları hem eğlendirecek, hem de ilgi duydukları meslekler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayarak, gelecekteki mesleklerini seçmelerine yardımcı olabilecek eğlenceli bir seri. Öğretmen Meryem; öğrencilerini çok seven idealist bir öğretmen… Kitap; sınıf gösterisi sırasında yaşanan heyecanlı anları anlatıyor.

17-PAYLAŞIYORUM (2-4 YAŞ)

paylasiyorum

Sevimli ve komik resimli bu kitapla, abla ve kardeş nasıl paylaşacaklarını öğreniyorlar.

18-PENGUENLER UÇAMAZ (2-5 YAŞ)

penguenler-ucamaz

Martı Deniz ve Penguen Derya birbirlerinin en yakın arkadaşları… Deniz uçmayı öğrendiğinde Derya kendini terkedilmiş hissediyor. Ama Deniz’in başı derde girince

onu kurtarmaya gelen Derya oluyor. Böylece muhteşem bir yeteneğini de keşfediyor. Arkadaşlığın önemini ve farklı olmanın aslında keyifli tarafları olabileceğini anlatan harika bir çocuk hikayesi…

19-VETERİNER VERDA (3+YAŞ)

veteriner-verda

Yüksek illüstrasyonları ile çocukları hem eğlendirecek, hem de ilgi duydukları meslekler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayarak, gelecekteki mesleklerini seçmelerine yardımcı olabilecek eğlenceli bir seri. Veteriner Verda, kliniğe gelen tüm hayvanlara aynı heyecanla yaklaşan bir veteriner… Kitap; veteriner Verda’nın muayenehanedeki mecaralarını anlatıyor.

20- YENİ BEBEK

YENİ-BEBEKAyı Ailesi’ne minicik yeni bir fert katılıyor. Bakalım bu durumu Kız Kardeş ve Erkek Kardeş nasıl karşılayacak? Aileye yeni bir bebeğin katılmasını anlatan sevimli bir hikaye…

Comments

comments

Yorum Bırak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir