Menu

9-12 Ay Bebek Oyuncakları

9-12 aylık bebeğiniz için  almanız gereken oyuncakların listesini hazırladık.

Anne baba olduğunuzda zaman ilerledikçe her ay bebeğinize ne alacağınızı düşünürsünüz. Ay ay bebeğinizde ki gelişimleri izlemek size mutluluk verirken bu gelişimi nasıl desteklerim diye düşünmelisiniz. Bunu desteklemek amaçlı oyuncaklar seçmelisiniz.

Bebeğinizin oyuncaklardan sıkılmaması için oyuncakları düzenli olarak değiştirin. 1 veya 2 hafta kadar saklayın daha sonra dönüşümlü olarak tekrar verin. Bütün oyuncakları bebeğin önüne koymak dikkatini dağıtır ve ilerde odaklanma problemine dönüşebilir. Sıkıldığını düşündüğünüzde yenilik onu çok mutlu edecektir.

1-Bebek Aynası

Bebekler kendi yansımalarını görmeyi çok severler.
bebek_aynasi

2-Kola Ayağa Takılan Zilli Oyuncaklar

Bebeğinizin dikkatini toplamasını sağlamak amaçlı bileğine takarak sese odaklanmasını ya da ayaklarına çorap şeklinde giydirip ayaklarını ağzına götürebilmesini (sinirsel gelişimini) desteklemiş olursunuz.
bilek_ses

 

3-Müzikal Oyuncaklar

Ses çıkartmak vurmak bebeklerin hoşuna gider , daha sonraki aylarda yürümesini desteklemek adına 2.resimde ki ittirmeli müzikal oyuncak alınabilir.
müzik_yapan_oyuncaklarmüzik_yapan_oyuncaklar

 

 

 

 

 

 

 

 

4-Kumaş Oyuncak

Bebeğinizin farklı dokuları keşfetmesi, eğlenmesinin yanı sıra el-göz koordinasyonun gelişmesine katkı sağlayacak ve tutma kavrama kabiliyetini artıracaktır.

kumas_oyuncak

5-Çıngırak

Bu gürültü sizin pek hoşunuza gitmese de bebeğiniz her salladığında çıngırak sesi ile aslında onu ödüllendiriyor.

cingirak

6-Diş Kaşıyıcı

Diş çıkartma dönemi herşeyi ağızlarına götüren bebeğinize en güzel oyuncak. Zürafa diş kaşıyıcılar en çok tercih edilen diş kaşıyıcısıdır.

dis_kasiyici_zürafa

7- Doldurulmuş Oyuncaklar

Bebeğinizin kendini güvende hissetmesine yardımcı olur.

doldurulmus_oyuncak_02

 

8-Yumuşak Kitap

Kolay kavranabilen bu kitaplar keşfetmesi, çiğnemesi, tutması için yapılmıştır.

yumusak_kitap

 

9-Jimnastik ve Oyun Matı

Bebeğiniz hem el kol ve ayak hareketleri ile jimnastiğini yapmış olacak hem de renkli aksesuarlar ile oynayarak keyifli vakit geçirecektir.

oyun_alani_2 oyun_alani

10-Etkinlik Merkezi

Oyun alanlarına gitmek hem bakan kişiye bir mola olacak, orada ki farklı farklı aktiviteler ve farklı oyun ekipmanları kabiliyetlerini geliştirmeye destek olabilir hemde bebeğinizin sosyalleşmesini sağlayabilirsiniz. Etkinlik merkezleri 1 ila 6 aylık bebeklere dahi etkinlik yaptırabiliyorlar. Flash katlar, ziller, kuklalar ile etkinlik yaptırıyorlar.

11- Bir Yere Giderken Yanınıza Alınabilir Oyuncaklar

İçine bir tanede bebek bezi atın bezini taşısın:-) Her zaman yanınızda bir oyuncak bulundurmak bebeğinizi kısa süreliğine de olsa oyalayacaktır. İlerleyen zamanlarda oyuncakla geçirilen süre arttığı için artık su gibi bir ihtiyaç olduğunu anlayacaksınız.

on-the-go-oyuncakon-the-go-oyuncak-02

12-İtilebilen Oyuncaklar

Bebekler ittirmeyi çok severler. Bebeğinizin yürümesini desteklemek amaçlı çok zevk alacağı oyuncaklardır. Ses çıkartanlarını daha çok seviyorlar. İçine oyuncaklarını doldurmak ve oyuncaklarını gezmeye çıkartmak çok hoşuna gidecek. İttirince pervane şeklinde dönen oyuncak çeşidide var bunlarda en çok tercih edilenler arasında.

itilen_oyuncak_02

itilen_oyuncak_03 itilen_oyuncaklar

 

13- Şekil Sıralayıcı

Renkleri, şekilleri kavrama, el göz koordinasyonu sağlama, uzamsal ve matematiksel zekayı desteklemek açısından süper bir oyuncak.

Deliğe şekilleri atabilmek bebekler için mükemmel bir meydan okumadır. Ayrıca bu oyuncaklar alındıktan sonra 3-4 yaşına kadar oynayabilir.
puzzle_01puzzle_02
puzzle_04puzzle_03

14-Bloklar

Önce büyük ve harfli sayılı olan bloklarla başlamak gerekli. Bebekler kule yapmaya bayılırlar ve onları devirmek tabi ki en zevkli iş.

bloks_02bloklar_01

 

15- Kova Kürek

Doldurma ve boşaltma bu aylarda en çok yapmak istedikleri şeydir ve desteklenmesi gerekir. Kova ve kürek her zaman işinize yarar. Denize giderken kesinlikle almalısınız.

kova_kürek

16- Evde Bulunan Malzemeler

Evde bebeğinizin herşeyi almasına izin verirseniz zaman sonra rahat edeceğinizin garantisini verebilirim.  Kırılmaz bardaklar, plastik kaseler, ahşap mutfak eşyaları vs. kontrol edilerek oyuncak haline getirilebilir.

plastik_bardaklar

ahsap_oyuncak

 

plastik_tabaklar

Çocuğuma oyuncak alırken nelere dikkat etmeliyim diyorsanız yazımıza göz atın.

 

Comments

comments

Yorum Bırak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir