Menu

1 Yaş İçin Çocuğuma Hangi Oyuncağı Seçmeliyim?

Yavrularımız için bu dönemde ince motor ve kalın motor becerilerini destekleyici oyuncaklar seçerek hem eğlenmesini hemde öğrenmesini destekleyebilirsiniz.

1- Ahşap bloklar

Çocuğunuzun yaratıcılığının yanı sıra ince motor becerileri teşvik etmek istiyorsanız, klasik ahşap blok taşlarını seçmelisiniz.

Bebeğiniz parçalarını birbirine vurmaktan, kuleler inşa edip bunları devirmekten ve şekle göre deliklerden atmaktan çok hoşlanacaktır. Şekilli ve renkli blokları tercih edin. Sivri olan parçalara dikkat edin.
ahsap-blok-03

2- İtilebilen Oyuncaklar

Yürüme becerisini desteklemek adına bir oyuncak seçebilirsiniz. Tekerlek üstünde giden hayvan figürlü oyuncaklar, oyuncak bebek arabaları, ışığı yanan ve ses yapan itilebilen arabalar çok eğlenceli
İTİLEN-OYUNCAKLAR-03

 

3-Oyuncak Telefon

Bebekler taklit etmeyi severler. Sizde muhtemelen yanında telefon görüşmesi yapmak zorunda kalacaksınız belki bebeğiniz telefonu elinizden almak için ağlayacak ve konuşmayı yarıda kesmek zorunda kalabilirsiniz. Eğer bir telefonu olursa bu sıkıntı ortadan kalkar ve sizi taklit ederek ayrıca konuşmasına destek vermiş olursunuz.
OYUNCAK-TELEFON

4- İç içe Geçen Oyuncaklar

Bebekler boş kaplarla oynamaya bayılırlar. Küçük ve büyük kavramını öğrenmelerine yardımcı ayrıca renk renk olduklarından dolayı renkleri öğretmede size bir aracı olacaktır.

nesting-toys

5- Ses Çıkartan Oyuncaklar

Yeni yürüyen çocuklar ses çıkartmayı severler. Dikkat çekmenin en iyi yolu bu olsa gerek. Yüksek teknolojik ürünler mevcut, ancak her zaman düşük teknolojik ürünleri tercih edebilirsiniz. Tef, metal kaşık , tencere gibi ses çıkartabileceği nesneleri oyuncak yapabilirsiniz.
ses_yapan_oyuncak

6- Besleme Malzemeleri

1 yaşına giren çocuklar artık bir yandan anne sütü ile birlikte baya baya yemeğe başladıkları için piknik sepeti alıp içine çeşit çeşit yiyecekleri değişik değişik kaplara koyup parkta ya da piknikte her zaman dışarı çıktığınızda kendisine sorumluluk vererek yiyeceklerini taşıtabilirsiniz. Kilitli kase,tabak, bardak gibi nesnelerinizi Winnie-the-Pooh gibi karakterli alarak onların seveceği oyuncaklar haline dönüştürebilirsiniz.

piknik_sepeti

7-Banyo Oyuncakları

1 yaşına giren çocuklar banyo da artık daha eğlenceli vakit geçirecektir. Suda yüzen oyuncaklarla oynamak çok zevkli onlar için. Banyo için oyuncak sepeti her daim hazır olmalı. Sabun balık, plastik  ördekler, su aygırı gibi oyuncaklarla hayal dünyasını gelişecek, izleyin neler neler türetecek..

banyo-oyuncaklari

8- Resimli Kitaplar

1 yaşına gelene kadar çocuğunuza her gün yeni yeni kitap almamalıyız. 1 yaş doğum gününde gelen hediyelerde mutlaka kitap olacaktır. 1 yaşından sonra resimli kitaplar çok işinize yarayacaktır. 1 yaş kitaplar için bir çok seçenek mevcut. Anne tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

bebek-kitabi

Comments

comments

Yorum Bırak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir