Menu

Evde Etkinlik – Sihirli Sayfa

Çocuklar şaşırmayı severler. Sena hanım’ın sizler için hazırladığı evde etkinlik – sihirli sayfa yazısını sizler için derledik.

Çocuklar onları şaşırtan şeylere bayılırlar.

En kalıcı bilgiyi yaşayarak alırlarken hayrete düşerek gözlemledikleri her olay hafızalarında derin izler bırakabilir.
Amacımız eğlenerek öğrenmek… O halde vücudumuz, organlarımız ve onların görevleri üzerine konuşmaya başladıysak sıra geldi bu işi daha keyifli hale getirmeye…

2 A4 dosya kağıdı, bir poşet dosya, cd kalemi ve renkli boyalara ihtiyacımız var sadece. Biz bu aralar bu konuya merak sardığımız için vücudumuzu seçtik temayı belirlemek size kalmış.

İstediğimiz resmi bir dosya kağıdına iç görüntüsüne sahip ve renkli olarak çiziyoruz. Hatta boyama işlemine çocuğumuzu da katarak hem sınırlı boya çalışması yapmasını sağlıyor hemde bize sağladığı destekle hazırlamış olduğumuz etkinlikte görev alma bilincini destekliyoruz.

Ardından dosya kağıdını poşet dosyanın içine alıp bir bantla sabitliyor ve cd kalemi ile dış sınırları belirli olacak şekilde çiziyoruz. Son olarak boş dosya kağıdını renkli resmin üzerine alıyor ucuna kolay çekebileceğimiz bir renkli karton yapıştırıyoruz. Artık aşağı doğru çektikçe renklenen ve içi gözükebilen sevimli şirin öğretici sihirli bir sayfaya sahip oluyoruz.
Keyifli Etkinlikler!…
Sena Yazıcı
@senapiril

Comments

comments

Yorum Bırak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir