Menu

Yemekleri sevdirmek için Dufi’nin Harika Tabakları

Filiz hanım yemeklerle resim yapmayı çok seven bir anne. Kızı Duru için özenle tabakları süslemek en büyük zevklerinden birisi. İşte bu harika annenin kızı Duru için süslediği meyve tabakları, salata tabakları, kahvaltı tabakları ve daha fazlasını sizler için derledik.

Çocuk gelişiminde en önemli öğün olan kahvaltıyı çocuklara sevdirmek için mükemmel tabaklar hazırlıyor.

Sadece kahvaltı için değil ana öğünleri ve meyve saatlerini sevdirecek türden meyve tabaklarına ve süslediği salatalarla adeta tabaklara hayat kazandırıyor.

Eğer yumurtayı sevmeyen, yemeyen bir çocuğunuz varsa bence hemen denemeye değer. Sizce?

Çocukların öğrenme becerilerini geliştirmek için bu tabakta ne gördüğünü bana anlatır mısın? gibi basit sorular sorarak dil gelişimlerini ve hayal güçlerini desteklemeye katkı sağlayabilirsiniz.

Çocuklarda karar verme becerisinin gelişmesi içinde sence yumurtayla güneş arasında bir ilişki var mı? gibi basit ama onların düşünmeleri sağlayan bu şekilde de beyin gelişimine destek olmuş olursunuz.

Emeğinize aklınıza sağlık instagram @dufi77




12

Yapılışı:

Halterin çubuğu havuç, uçları yumurta, vücudu dilimlenmiş kaşar peyniri,saçları zeytin ezmesi,kıyafeti elma kabuğu, tabağın altını taze kekik ile süsleyin.

Not: Kesme işlemlerini sivri uçlu bir bıçak (kretuar) ile yapın.

11

 

YAPILIŞI:

Ekmeği şekilde ki gibi kesin. Ekmeğin üzerine krem peynir sürüp, çedar peyniri ile süslemelerini yapın. Kedinin gözleri için siyah zeytin kullanın ve salatalığa kalıpla şekil vererek zemin oluşturun.

10

 

YAPILIŞI:

Yıldız kalıp kullanarak dilimlenmiş kaşar peynirlerini kesin. Ekmeği tabakta ki gibi kesin ve üzerine krem peynir sürerek kar yağmış havası verin. Kuşları yine dilimlenmiş kaşar peyniri ile sivri uçlu bıçakla keserek şekil verin.

9

YAPILIŞI:

Ekmeğe kedi şeklini verin. Üzerine krem peynir sürün. Salam ile kedinin kulak ve burnunu, kuşun gagasını kesin. Kediye göz şeklini ve bıyıkları kürdan yardımıyla çizin. Kuşu çedar peyniri kullanarak yapın.




14

YAPILIŞI:

Tabaklarda ki balıkları yapmak için havuç kullanın. Beyaz zeminler için kaşar peyniri yada krem peynir kullanın. Penguenin dışında ki siyah bölümler için zeytin ezmesi kullanın. Yıldız kalıp kullanarak dilimlenmiş kaşar peynirlerini kesin.

6

YAPILIŞI:

1)Karadutları tabakta ki gibi dizin. Kızın vücudu dilimlenmiş kaşar peynirinden kesin. Gözleri için zeytin ezmesi kullanın. Kızın kıyafetini çilekten yapın.

2)Kızın saçları için dil peyniri kullanın. Dilimlenmiş kaşarları yıldız kalıpla kesin. Kırmızı olan bölgeleri elmadan yapın. Yüzü için çedar peyniri kullanın.

3)Ekmeği şekilde ki gibi kesin. Pestilleri şekilde ki gibi şeritler halinde kesin ve saçlarını yapın. Süslemek için altına kuru kayısıları dilimleyin. Kızın tokası için yeşil elma kullanın.

4)Yüzü için dilimlenmiş kaşar peynirini şekilde ki kesin. Saçları için zeytin ezmesi kullanın.

7

YAPILIŞI:

Baykuş için ekmeği şekilde ki gibi kesin. Baykuşun ayakları ve gagası için havucu şekildeki gibi kesin. Gözleri için yumurtayı ve üzerine siyah zeytin ezmesini sürün. Tabak zeminini salatalıkla ve narla süsleyin.




5

YAPILIŞI:

Çiçek şekline yumurtayı kalıp içinde pişirerek verin. Aynı şekilde kırmızı biberi kalıpla keserek çiçek şeklini verin. Salatalıkları şekildeki gibi kesin ve süsleyin.

4

YAPILIŞI:

Yumurtaların küçük olanı bıldırcın yumurtasıdır. Tabak zeminini maydanoz ile ve çiçek kalıp ile çedar peynirleri keserek şekilde ki gibi yerleştirin. Yumurtaların gözleri zeytin ezmesi, kolları ayakları ise havuçtan yapın. Bulutlar için lavaş kullanın.

3

YAPILIŞI:

Tabak zemini kaşar peynir ve çedar peynirinden dalga şeklinde keserek yerleştirin. Portakalı halka halka kesin. Portakalın yarım halkası ile ördeğin kanadını yapın. Gözü için siyah zeytin ezmesi kullanın. Yeşil olan bölümleri salatalıktan yapın. Ördeğin gagası için çedar peyniri kullanın.

2

YAPILIŞI:

Geyiğin yapımı için ekmeği şekilde ki gibi kesin. Ekmeğin üzerini fıstık ezmesi ile kaplayın. Kulaklarının üzerine ve burnuna  krem peynir sürün. Siyah olanlar zeytin ezmesidir. Tabağın zeminini kaşar peyniridir.

1

YAPILIŞI:

Beyaz olanlar dilimlenmiş kaşar peyniridir. Siyah olanlar zeytin ezmesidir. Evin penceresi, kedi, lamba ışığı için çedar peyniri kullanın. Evin çatısı için kırmızı biber kullanın. Yıldız kalıp kullanarak dilimlenmiş kaşar peynirlerini kesin.Ayı için kendiniz kaşar peynirini kesin.

Sevgiler…

Comments

comments

Yorum Bırak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir