Menu

Çok Yönlü Tavus Kuşu Oyunu

Minik yavrunuz hem el göz koordinasyonunu ve ince motor kaslarını geliştirsin hem renkleri pekiştirsin hem tüylere ve ponponlara dokunurken dokunma duyusu gelişsin hem de bu yaşta tavus kuşu hakkında bilgi sahibi olsun isterseniz bu etkinlik tam size göre.

tavus-kusu

Etkinlik için Gerekli Malzemeler :

  • Resim kağıdı
  • Renkli ponponlar
  • Renkli tüyler
  • Stick Yapışkan

Etkinliğin Hazırlanışı :
Resim kağıdımıza resimdeki gibi tavus kuşunu çiziyoruz. Kuyruğu için her iki yanına da her bir renk için minik delikler açıyoruz. Tacı için ise yine her bir renk için minik puantiyeler çiziyoruz ve etkinliğimiz hazır.

Etkinlik Aşaması :

Sırada hazırladığınız tavus kuşunun minik kaşifinizle tamamlanması var. İşte en keyifli kısma geldiniz. Çocuğunuzla keyifli bir etkinlik gerçekleştirmek için karnının tok altının kuru uykusunu almış dingin bir halde olması etkinliği etkin bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için olmazsa olmazlardandır.

Bu çok yönlü tavus kuşu oyununuzu oynamak için onu davet edin ve adım adım çizdiğiniz tavus kuşundaki renkli kuyruk deliklerine ilgili renkteki tüyleri takmasını , tacındaki renkli puantiyelere de ilgili ponponları yapıştırmasını isteyin.

Bir sonraki etkinliğimizde buluşmak üzere hoşçakalın!!!
Şule Bulut Honi

Comments

comments

One Response
  1. seyma 3 Aralık 2015 / Cevapla

Yorum Bırak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir