Menu

Şekilleri Tamamlama Etkinliği

Merhaba sevgili DehaBebekler okurları.

Etkinliğimin detayları anlatmaya başlamadan önce ilk olarak DehaBebekler’de yazmaya başlamış olmaktan dolayı çok mutluluk duyduğumu söylemek isterim. Umarım bu sosyal proje üzerinden sizlerle de zaman içerisinde tanışıp güzel mutluluklar paylaşır ve güzel geri dönüşlerinizi alırım.

Şuan oğlum  tam olarak 20 aylık oldu. Ve biz oğlum ile nerdeyse 4. ayından bu yana elimizden geldiğince etkinliklere vakit ayırıyoruz. etkinlikerimizi hazırlarken genellikle elimizde olabilecek materyalleri kullanıyorum.

Etkinliklerimizi hazırlarken montessori egitim metodunu benimsedik. Gayette iyi ilerliyoruz. Ev okulumuzda esas amacımız eğlenmek. Kaliteli vakit geçirmek. Oynarken ögrenmek.

Bebek bu yaşta ne ögrenebilir demeyin. Benim kat ettigim yol çok uzun. Bebegimden gördügüm kadarıyla da bu yolu hak ediyor bu minik kelebekler. Zaten pır pır ögrenmeye o kadar meraklılar ki.. Ögrendigini gördükçe ne yapsam diyeceksiniz..

Öncelikle ınstablogumdaki etkinliklerimi derleyerek buraya aktaracagım. Nacizane önerim etkinlik öncesi çocugunuzla bir iki dakika burun buruna vakit geçirip sakin oldugu anda haydi etkinlik yapalım mı ? ! diye söze girin. Ve önce siz heyecanlanın ki her anınızı hisseden miniginizde bunu hissetsin.

sekilleri-tamamlama-etkinlik

Etkinlik için gerekli malzemeler

  • Eva
  • Magnet yada mıknatıs
  • Biz metal tepsi üzerinde oynadık. buzdolabı üzerinde de oynanabilir.

18. Ay itibariyle biz şekillere baya aşinaydık. Siz de eger 15 aylık civarındaysanız bence başlayabilirsiniz. Bu çocugunuzun dikkati ve ilgisiyle alakalıdır.

Her çocuk kendine özeldir unutmayın!

Etkinliğin hazırlanması

Evaları kare, dikdörtgen, daire ve üçgen şeklinde kesip, her parçanın ortasından tekrar kesip, arkasına magnetlerden yapıştırıyoruz.

Etkinligin amacı ise:

  • Parça bütün ilişkisini kavrar.
  • Neden sonuç ilişkisi kurma
  • Şekilleri tanıma
  • Eğer çok renkli yaparsanız ayrı ayrı renkleri tekrar (yeni başlıyorsanız en başta tek renk yapın dikkatini şekil kavrama üzerinde toplamak kolay olur)

Bol bol müdahale edilmeden oynanan oyunlar dilerim.

Eglenirken ögrenmek bizim işimiz olsun.

Mavikelebekveannesi ~ Ümran Gürbüz

Comments

comments

Yorum Bırak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir