Menu

Bul-Aç-Yerleştir-Kapa Oyunumuz

Islak mendil hemen hepimizin kullandığı, kullanırken fikir sahibine minnettar olup hayır dualar okuduğumuz son zamanların en akıllıca üretimlerinden biri.. Malum durum böyle olunca kısa sürede ıslak mendil kapağı biriktirebilmek mümkün oluyor..

Son zamanlarda biz anneler Islak mendil kapaklarımızı çocuk gelişimini destekleyen etkinliklerde çokça kullanmaya başladık bile..

Peki içi kadar dışından da faydalandığımız bu kapaklar ne işe mi yarıyor?

Etkinliklerimizin vazgeçilmez üyelerinden biri olan bu kapaklarla 1 yaşından itibaren uygulanabilecek pek çok oyun hazırlamak mümkün.

Bir karton kutunun sadece ön yüzeyini kullanarak yapıştırıp içlerini açtığımız bu kapaklarla küçük kaslarımızı çalıştıran aç kapa etkinliğinin yanında ilerleyen aylarda üzerine belirtilen renklerde ürün koymaktan içine metrelerce kurdela sıkıştırıp çekme yarışması yapmaya hatta cee-ee oyunu oynamaya kadar pek çok materyal hazırlanabilir.

Yukarıda resmini gördüğümüz etkinliğimizde biz küp şeklinde bir kutu, 6 ıslak mendil kapağı, kapaklarını üzerine yazabilmek için 6 dikdörtgen sticker, küçük kağıtlar, kalem ve maket bıçağı kullandık.

Bazen sayı kartını elimize alıp doğru kapağı bulduk bazen kapağa atmamız gereken sayıyı…

Araştırırken bol bol döndü elimizde sayı küpü…

Sayıları tekrar ettik, bulduğumuz sayının kapağını açtık kapadık ince motor kaslarımızı çalıştırdık, içindeki ince hazneden içeri mektup gibi yolladık el-göz koordinasyonumuzu geliştiren bir adım daha attık.

Kısacası hem eğlendik hem öğrendik!.. 🙂
Sena YAZICI

Comments

comments

Yorum Bırak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir