Menu

1-2 Yaş Arası Montessori Çocuk Gelişimi

12 Aylık çocuklar için montessori

Bir çocuğun gelişimi için oynaması çok önemlidir. Çocuklar için evdeki eşyalar inanılmaz bir oyun alanı anlamına gelebilir. Güvenliğini ve temizliğini sağladığınız çekmeceleri ve rafları kurcalamasına izin veriniz.

Müzik bütün ömrü boyunca insanlariçin çok önemlidir. Her birimiz şarkılar söyledik ve dans ederek büyümedik mi ? Mutfak malzemeleri ile ritim dersimizi izliyoruz.

13 Aylık çocuklar için montessori

İlk defa tek başına yürümek çocuklar için çok heyecanlı bir etkinliktir. Yalnız başına yürümeden önce koltuklara, sandalyelere veya elinizi tutarak yürüyen bebeğiniz artık kendi başına yürüme denemelerine başlayabilir.

14 Aylık çocuklar için montessori

Her gereksiz yardım çocukların gelişimi için büyük bir engeldir. Doğumdan sonrası itibari ile bizler çocukların neler yapabileceğini , kendileri için neler yapmak istediğini sürekli gözlemleriz. 14 aylık çocuğunuza kendi ellerini nasıl yıkaması gerektiğini öğretebilirsiniz.

Çorap, ayakkabı ve terliklerinin nasıl giyildiğini ve çıkarıldığını birlikte pratik edebilirsiniz.

17 Aylık çocuklar için montessori

Annesi ile birlikte doğa yürüşüne çıkan çocuk ilk defa yosun kelimesini öğrendi. Gerçek anlamda, dokunarak ve görerek kelime dağarcığı arasına yosun kelimesini ekledi. Bu aylarda tabiatı tanıtabilirsiniz.

michaelolaf.net adresinden Türkçe’ye uyarlanmıştır

Comments

comments

Yorum Bırak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir