Menu

Bin Bir Vitamin Avokado

bebeklerde avakado tüketimi

Avokadoyu bebeğime ne zaman başlayabilirim?

Avokadoyu bebeğinize güvenle yedirebilirsiniz. 6 aylık olduktan sonra ek gıda başlandığında içerdiği yağ miktarı fazla olduğundan bebeğiniz olgun olan avokadoyu kolayca yutabilecektir. Bebeğin yiyebileceği miktar onun avuç içi kadardır.

Avokado alırken nelere dikkat etmeliyim?

Koyu renkli ve olgun olanları seçmeniz gerekmektedir. Koyu renkli ,siyaha yakın olanların tadı daha güzel yenilebilir ancak yeşil olanlarda bazen acı çıkma olasılığı olabiliyor. Eğer olgun bulamazsanız 1-2 günde kese kağıdında oda sıcaklığında bekletirseniz olgunlaşacaktır. Buzdolabında saklandığında kararır. Hemen tüketmekte fayda var.

Hamilelik döneminde avokado yemenin faydaları nelerdir?

Hamilelik döneminde özellikle ilk 3 ayda avokado tüketmeye özen göstermelisiniz. İlk 3 ayda sinirsel gelişim tamamlanır. Doymamış yağ asitleri yönünden zengin olan avokado bu yağ asidi içeriği ile bebeğin sinir sistemi, beyin gelişimi, zekası için çok faydalıdır.

Avokadonun Faydaları nelerdir?

Doymamış yağ asitleri yönünden zengin olan avokado bu yağ asidi içeriği ile bebeğin sinir sistemi, beyin gelişimi, zekası için çok faydalıdır.

Lif; içerdiği için bebeğinizin sindirim sistemine faydalı, kabızlığına iyi gelir.

Kalsiyum, demir, A, B ,C, E, K, B6, Folik asit, folat , riboflavin, niasin, pantotenik asit ve  potasyumbakır minerallerini  içerdiği için kemik gelişimi, kalp, böbrek, göz ve kas sağlığı için faydalıdır.

Avokado meyvesi bol miktarda A vitamini, E vitamini, B1, B2 Vitaminleri ve Magnezyum içerdiğinden dolayı Bebeğin fiziki ve zihinsel sağlığını geliştirmede ve korumada faydası vardır.

Protein yönünden çok zengin olmasından dolayı bebeklerde ve gelişim dönemindeki çocuklarda sağlık için çok önemlidir. 

Avokadonun bebeğime zararı var mıdır?

Her besin gibi avokado da alerji yapabileceği için 4 gün aynı besini vererek alerji kontrolü yapmayı ve doktorunuza danışmayı unutmayınız.

Comments

comments

Yorum Bırak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir