Menu

Ortak Oyun Alanlarındaki Bulaşıcı Tehlike

Anneler Bulaşıcı el, ayak ve ağız virüs salgınına dikkat!!

 

Anneler çocuklarınızın sadece el, ayak ve ağız içinde oluşan bu salgın hastalığın (virüs’ün) en sık çocuklarımızı eğlenmek için götürdüğümüz kapalı oyun salonları ve avm’lerde bulunan yüzme havuzlarında görülmektedir.

Çocuğunuz eğlensin diye götürdüğünüz bu alanlardan bu sıralar uzak durmanızda fayda var. Şuan ülkemize yabancı ziyaretçi sayısı biraz fazla olduğu için nereden geldiği tam belli olmayan bu hastalık bebeklerimizin yemesini hatta ve hata yürümesini bile engelliyor. Çünkü ayağın altında bile görülebiliyor.

 

Belirtileri ve Tedavisi

Su çiçeği gibi görüntüsü var, içi sulu sulu ilaç ve tedavisi ise yok. 10 ila 20 Gün arasında geçiyor. Bu geçen sürede ise bebeklerimiz ve anneler mahvoluyor.

el-ayak-hastaligi

Benim kızım yasadı 20 aylık henüz çok zor atlattık iyileşme aşamasında deri döküntüsü,  eller eldiven gibi soyuluyor ve tırnak düşmesi oluyor.

el-ayak-hastaligi-03

Ben yasadım ama siz dikkatli olun. Bebişlerimizin sağlığı her şeyden daha önemli. Bir süre bu ortak alanlarda oynamasınlar. Aman dikkat diyorum. Yasamış bir anne olarak ve hepinize sağlıklı günler diliyorum.

İlknur Öztürk Kocaman
Sevgilerimle

Comments

comments

Yorum Bırak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir