Menu

Mutlu Aile Defteri

Bebek gelişimi ile ilgili olarak her zaman söylediğimiz bir hususu yazımızın başında tekrar hatırlatmak isteriz. Aile içi ilişkileriniz ne kadar güçlü olursa, mutlu aile olmanız bir o kadar kolay olur.

Aile içi iletişimi güçlendirmek ve mutlu bir aile olgusu oluşturabilmek için bir takım aile içinde bütün ailenin katılabileceği oyunlar oynayabiliriz.

Şimdi Mutlu aile defteri isimli oyunumuz nasıl oynanacağına bakalım;

Öncelikle işe bir tane günlük yada bir not defteri alarak başlayalım.  İlk sayfasına şöyle kocaman “MUTLU AİLE DEFTERİ” başlığını atalım.

Tüm aile bireyleri olarak yatmadan önce o gün kendisini mutlu eden 6 şeyi deftere yazsın. Buradaki amaç hayatımızda yaşadığımız olumlu deneyimlere odaklanmaktır. Kötü ve endişe verici olaylar hatırlanırken bizi mutlu eden olaylar her zaman gözden kaçmaktadır. 

Çocuğunuz yazı yazmayı bilmiyorsa yerine siz söylediklerini yazabilirsiniz yada çocuğunuz resim çizerek de mutlulu olduğu anları anlatabilir.

Ailenizi hayattaki olumlu şeyleri önemseyen ve değer veren bir aile haline getirin. Mutlu aile defteri ile bir ömür boyu yaşayan hatıralar biriktirin.

Sevgiler.

Comments

comments

Yorum Bırak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir