Menu

Aile oyunları – Beş Kardeş Oyunu

Özsaygı kişinin hayatı boyunca gelişen bir şeydir. Kişini kendine inanması, kendisindeki güzel özellikleri görebilmesi ve kendi seçimlerine güven duymasıdır.

Çocuklar ebeveynlerinin ve kardeşlerinin davranış ve düşüncelerine çok bağımlı oldukları için özsaygının gelişmeye başladığı ilk yer ailedir.

Günümüzde aile içi iletişim toplumda bir çok sosyal problemin oluşmasını önlemek için oldukça önemlidir. Aile içi ilişkilerinizi geliştirmek için herkesin güzel özelliklerinden bahsedebileceğiniz ortamlar yaratın.

Mesela;

Herkes boş bir sayfaya elinin şeklini çizsin. Çocukluğumuzda elimizi kağıdın üstüne koyup kenarlarından kalemi dolaştırarak çizdiğimiz el resmi yeterli olacaktır. Oldukça basit bir el resmi çizmeniz yeterlidir.

Sıra ile bir kişiyi ele alarak o kişinin güzel özelliklerinden bahsedin ve el çiziminin üzerine bu düşüncelerinizi yazın. Sonrasında o resmi çocuğunuzun odasına veya evinizin bir köşesine asabilirsiniz.

Aklınıza bir şeyler geldikçe bu resme ekleyerek sayfanızı zenginleştirebilirsiniz.

Bebek ve Çocuk gelişiminde en önemli etkenlerden biri öncelikle Mutlu bir aile ortamına sahip olmaktır.  Bir çocuğun üç ebeveyni vardır.  Birincisi Annesi, ikincisi Babası ve Üçüncüsü Annesi ile Babası arasındaki ilişkidir.

Aile oyunlarımız ile aile içi iletişimi ve ilişkileri geliştirebilirsiniz.

Comments

comments

Yorum Bırak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir